Wellness z TIENS – odkryj przełomowe fakty

drogowskaz do życia w zdrowiu

Skoro czytasz ten tekst, to znaczy że masz wielką szansę na rozpoczęcie Twojego Wellness z TIENS.
Badania wykazują, że o długości Twojego życia decydują w głównej mierze takie czynniki jak: geny, styl życia, dieta i środowisko, przy czym czynniki genetyczne jedynie w 20% odpowiadają za długość Twojego życia. Natomiast ta reszta, czyli ok. 80% zależy tylko i wyłącznie od Ciebie !

Aktualnie światowym mega – trendem preferującym zdrowy styl życia jest “Wellness”. Większość ma problemy ze zrozumieniem jego istoty. Prawdopodobnie Ty także myślisz „wellness” patrząc na kosmetyki oraz na zabiegi mające na celu poprawę naszej urody. Życie w stylu „wellness” kojarzy Ci się z potrzebą posiadania sporej gotówki  na reklamowane korekty naszych ciał, atrakcje salonów spa, wycieczki, oraz farmakologiczne wynalazki sprzedawane jako antidotum na wiele ludzkich niedociągnięć.
Nie popełniaj takiego błędu !   Twój Wellness z TIENS nie na tym polega !

ZDROWIE w Polsce nadal najczęściej rozumiemy wyłącznie jako brak choroby – co wynika głównie z powodów „historycznych”. Nie zwracamy uwagi na fakt, że już ponad 50 lat temu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zdefiniowała tzw. „Zdrowie Optymalne” – jako coś więcej niż brak schorzeń !

Poziom naszego życia w kraju o ograniczonych (dla wielu) usługach socjalnych i medycznych nie pozwolił nam wznieść się na takie wyżyny – z których moglibyśmy zauważyć że:
zadowolona pacjentka z grupą lekarzy„Zdrowie Optymalne” obejmuje swoim zakresem wysoki poziom dobrego poczucia psychicznego, socjalnego, emocjonalnego, duchowego i fizycznego – na miarę możliwości każdego z nas.
Takie holistyczne podejście do zdrowia i kwestii jego równowagi w pełni rozumie i stosuje firma TIENS w swojej kulturze i produktach. Piszemy o tym w artykule:
“Równowaga Zdrowia – czy ją rozumiesz ?” – koniecznie przeczytaj o tym  TUTAJ.

Przy takim spojrzeniu Twój Wellness z TIENS będzie „pozytywnym elementem Optymalnego Zdrowia” – według WHO i efektywnym przyczynkiem do Twojej Równowagi Zdrowia – według TIENS . Eksperci zwracają uwagę na wysoką jakość życia wellness, na towarzyszące mu dobre samopoczucie w wielu aspektach istnienia (przy uwzględnieniu wpływu odziedziczonych cech i skłonności, a także indywidualnych możliwości Twojego organizmu).

Spójrz na Wellness z TIENS w następujących – wzajemnie się uzupełniających – aspektach:

FIZYCZNY Wellness z TIENS, to właśnie najczęściej przez nas rozumiany stan zdrowia fizycznego. To zdolność do skutecznego działania umożliwiającego Tobie wypełnianie codziennych obowiązków, efektywnego spędzania czasu wolnego. Na wellness fizyczny składa się dobra kondycja fizyczna i właściwe cechy motoryczne. Fizyczny wellness zachęca nas do spędzania większej ilości czasu na budowaniu wytrzymałości, elastyczności i siły fizycznej.
Jeżeli zajrzysz  do wnętrza Twojego ciała zobaczysz 660 mięśni, które dla szczupłej osoby stanowią ok. 50% jej masy. Ta masa mięśniowa stanowi ogromną rezerwę potencjalnych zasobów młodości – do których musimy sami dotrzeć poprzez klasyczne, lecz regularne ćwiczenia fizyczne wywołujące procesy naprawy, odnowy i wzrostu wewnątrzkomórkowego. Pamiętaj: takie ćwiczenia to „pigułka odnowy” dla Twojego życia. 
dowolny trening aerobowy zapewni twojemu organizmowi wzrost witalnościDowolny trening aerobowy sprawia, że ta odnowa narasta w postępie logarytmicznym w stosunku do czasu trwania i intensywności ćwiczeń. Natomiast gdy prowadzisz siedzący tryb życia, zajęcie dla bezczynnych mięśni przejmuje proces powolnego rozpadu. Twój Mózg także bierze udział w tych procesach. Chroniczny stres emocjonalny, nuda, apatia, zmartwienia – to czynniki naszego rozkładu. Można je wyeliminować ćwicząc i znajdując w życiu nowe pasje, a najlepiej robiąc to jednocześnie. Jednym z doskonałych sportów dla wellness wszystkich i na wszystkie pory roku jest Nordic Walking – FOREVER YOUNG !

urządzenie wellness firmy Tiens - stymulator energii QiFirma TIENS przygotowała dla Ciebie
całą grupę urządzeń wellness z których możesz korzystać w każdej wolnej chwili: w domu, w pracy a nawet w samochodzie Zobacz opisy tych urzadzeń:  TUTAJ

Jednakże, aspekt fizyczny wellness nie polega jedynie na uprawianiu ćwiczeń – musisz zdawać sobie sprawę, że to w Twoich rękach spoczywa odpowiedzialność za Twoje zdrowie.

Niestety ciągły pośpiech, stres, życie pod presją, konieczność dokonania wyboru pomiędzy życiem prywatnym a pracą, doprowadziły nas do takiej statystyki:

  • 53% z nas cierpi na nadwagę i otyłośćzespół doktorów pochylonych nad chorym
  • 29-30% – na nadciśnienie
  • 20% – na zespół metaboliczny
  • 10% – dzieci poniżej 12 lat ma miażdżycę
  • rocznie na zawał umiera 250 tys. osób
  • co 5 minut ktoś umiera lub zostaje kaleką z powodu udaru mózgu
  • 10 mln ludzi choruje na nadciśnienie tętnicze, a wie o tym tylko 50% z nich
  • w Polsce panuje epidemia cukrzycy i alergii
  • co roku wykonuje się kilka tysięcy amputacji kończyn z powodu miażdżycy
  • tysiące osób traci wzrok

Tylko w Polsce wydajemy rocznie w aptekach około 11 mld zł – zasilając taką kwotą kwitnący przemysł farmaceutyczny. Prawie każdy dorosły Polak (92%) zażywa leki przeciwbólowe  – często bez konsultacji ze specjalistą !

Z drugiej strony udowodniono, że 70% powszechnych schorzeń ma związek z nieprawidłowym odżywianiem – czyli dietą i wagą, a w codziennym pożywieniu brakuje nam niezbędnych składników odżywczych. Tak więc codzienna dawka suplementów diety – zawierających minerały i składniki odżywcze stała się niezmiernie ważna dla dobrego stanu Twojego zdrowia i witalności !

Firma TIENS rozumiejąc konieczność Suplementacji diety w dążeniu do zdrowego życia i minimalizacji efektów starzenia opracowała – wykorzystując właściwości odżywcze tradycyjnych ziół z Chin i Tybetu, Serię doskonałych preparatów dla profilaktyki zdrowotnej – bazujących na substancjach naturalnych takich jak: rośliny, grzyby, korzenie i minerały pochodzące z ekologicznie czystych rejonów Tybetu, skomponowanych według zasad równowagi Yin i Yang oraz teorii 5 elementów. Produkty te możesz wykorzystać na Twojej drodze do wellness dążąc do równowagi zdrowia z TIENS.
Oferowane preparaty TIENS mają szerokie spektrum działania: oczyszczają, wspomagają, regenerują, usuwają przyczyny (a nie tylko skutki) i są skuteczne nawet w przypadku trudno wyleczalnych chorób. W odróżnieniu od chemicznych środków farmakologicznych nie powodują skutków ubocznych i uzależnień, nie zawierają hormonów, nie wywołują alergii i nadają się w wielu przypadkach do podawania dzieciom.

rodzina suplementow diety firmy TIENS

W dobie chorób cywilizacyjnych wynikających z masowo przetwarzanej żywności oraz mniej aktywnego stylu życia stajesz przed alternatywą:przechyl szalę zdrowia na swoja stronę
czy przeżyjesz ostatnie swoje 30 – 40 lat w stanie chorobowym, płacąc za usługi medyczne i leki?
czy raczej będziesz wcześniej płacić na rynku wellness, aby je przeżyć w dobrym zdrowiu i kondycji ?

Wybór należy do Ciebie – przechyl szalę na Twoją stronę !


INTELEKTUALNY Wellness z TIENS
zaleca ciągły rozwój, poszukiwanie informacji, zainteresowanie otoczeniem, światem, dzięki czemu poprawi się jakość Twojego życia. Eksperci używają tutaj określenia „dobre samopoczucie intelektualne”. Tak więc Intelektualny aspekt wellness to wyzwalanie kreatywności i stymulacja umysłu. To rozszerzanie wiedzy, podnoszenie umiejętności, a także dzielenie się wiedzą z innymi. Poświęć czas na korzystanie ze źródeł pozwalających Ci czerpać wiedzę – na  prasę, książki, magazyny, kontakty z innymi ludźmi, internet.
Tak jak dbasz o kondycję fizyczną wykonując różnego rodzaju ćwiczenia, tak dbaj o kondycję intelektualną, dostarczając umysłowi  różnego rodzaju zajęć, wyzwań, zadań.

Wstępując na drogę intelektualnego wellness z TIENS poznasz ludzi pracujących dla Tiens, dla których przesłanką działania jest niesienie zdrowia, propagowanie piękna i szerzenie miłości. Swoją codzienną pracę poświęcają oni dobru publicznemu, poprzez działalność charytatywną i wspieranie edukacji.

Dbaj także o dietę przyjazną dla Twojego umysłu:
zasil mózg glukozą pozyskiwaną z „węglowodanów złożonych” np. z chleba razowego, płatków zbożowych, kaszy, brązowego  ryżu,
– jedz regularnie orzechy włoskieorzech włoski synonimem obrazu mózgu
– jedz także ryby morskie: łosoś, tuńczyk, makrela, dorsz są źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 stanowiących bazowy budulec mózgu
– jeżeli nie lubisz ryb to w sukurs przychodzi olej lniany zalecany przez sławnego Hipokratesa
– zasil mózg drobnymi owocami: truskawki, maliny, jeżyny, jagody a szczególnie borówka amerykańska  – uważane są nie tylko za skuteczną broń w walce z chorobami mózgu, ale także z nowotworami i chorobami serca dzięki zawartym w nich przeciwutleniaczom
– często sięgaj po dynię – to prawdziwa bomba witaminowo – mineralna, zawiera zarówno sprzyjające równowadze emocjonalnej witaminy z grupy B i magnez, jak i lecytynę
– jedz warzywa strączkowe: soczewica, soja, groch, cieciorka zawierają magnez, a witaminy z gruby B w nich zawarte to naturalnie polepszacze nastroju, wspomogą układ nerwowy, dzięki czemu będziesz bardziej odporny na stresy. Warzywa strączkowe są także znakomitym źródłem lecytyny, która wspomaga pamięć i przeciwdziała ospałości
– korzystaj z uroku spożywania czekolady, a najlepiej z nieprzetworzonego ziarna czekoladowego

drogowskaz dla emocjonalnego wellness - twórz, wymyślaj, poszukuj, buduj
EMOCJONALNY Wellness z TIENS
– z emocjami masz do czynienia na co dzień – co jednak nie oznacza, że potrafisz nimi skutecznie zarządzać.
Jak zatem rozumieć wellness w aspekcie emocjonalnym ?
To nic innego jak zdolność radzenia sobie w pozytywny sposób z problemami dnia codziennego, z nieustannym wyborem i podejmowaniem słusznych decyzji, a także z własnymi emocjami. Optymistyczny realizm, konstruktywne podejście do przeszkód, kreatywność, słowem wszystko to, dzięki czemu określamy kogoś jako osobę szczęśliwą.
Działając wspólnie z innymi w ramach Grupy TIENS, Twoje emocje będą właściwie ukierunkowane i wykorzystane.

Chińska kultura długowieczności już od kilku tysięcy lat przywiązuje dużą uwagę do ludzkiego umysłu.
Starożytny filozof Lao Tze wysunął teorię, że zbyt dużo niewłaściwych rozmów oraz nadmierne wahania stanu emocjonalnego mogą mieć szkodliwy wpływ na umysł. Twierdził: “Złość szkodzi wątrobie”, “Ekscytacja szkodzi sercu”, “Myślenie szkodzi śledzionie”, “Żal szkodzi płucom”, “strach szkodzi nerkom”.  Na podstawie tej teorii specjaliści opracowali terapię umysłu, która polega na relaksacji, zmniejsza wahania nastroju i wspiera rozwój moralny.
Ty nie musisz korzystać z takiej terapii, jeżeli uważnie przeczytasz i zastosujesz to co dla Ciebie tutaj przygotowaliśmy:

Użyj potęgi myśli do poprawy Twojego życia. TO BARDZO WAŻNE dla Twojego wellness !
Pamiętaj, że Twój podświadomy umysł zwany także umysłem gadzim – jest magazynem, w którym przechowujesz swoje głęboko zakorzenione przekonania i algorytmy sterujące Twoim życiem. Zmiana twoich życiowych warunków i przyciągnięcie do siebie wszystkiego, czego pragniesz, może nastąpić poprzez przeprogramowanie Twojej PODŚWIADOMOŚCI.
uruchamianie kreatywnych myśliNajbardziej skutecznym i praktycznym sposobem na przeprogramowanie umysłu podświadomego na sukces we wszystkich obszarach Twojego wellness jest zastosowanie procesu, który nazywa się “twórczą wizualizacją”. Jest to podstawowa technika tworzenia pożądanej rzeczywistości wykorzystująca siłę myśli do świadomego wyobrażania, tworzenia i przyciągania tego, czego pragniesz. Twoja wyobraźnia jest siłą napędową Twoich myśli przekształcając je w mentalne obrazy. Siła poszczególnych myśli jest określona tym, jak często je masz oraz jaka jest siła uczuć i emocji powiązanych z nimi. Czym więcej energii udzielasz konkretnej myśli, tym większą posiada ona siłę do przyciągnięcia odpowiadających jej okoliczności i warunków w twoim fizycznym świecie poprzez Prawo Przyciągania. Twoje jednorazowe, przypadkowe myśli nie mają tej samej twórczej mocy, co Twoje najczęstsze myśli i głębokie przekonania. Dlatego małą korzyść daje chwilowe zajmowanie się pozytywnym myśleniem a następnie przez resztę dnia powracanie do starych, negatywnych myśli.
Twoja rzeczywistość jest całkowitą sumą Twoich myśli i przekonań. Świadomość własnych zwyczajowych myśli jest ważna do nauki utrzymywania ogólnego, pozytywnego stanu mentalnego umysłu poprzez właściwe reagowanie na myśli negatywne.

Skupianie się na negatywnych myślach daje im jeszcze większą siłę. Stwierdzono, że to, czemu się opierasz – ma tendencję do silniejszego utrzymywania się. Dlatego zamiast opierać się negatywnym myślom naucz się jak bez wysiłku zastępować je innymi. Aby natychmiast zneutralizować negatywną myśl spokojnie i celowo zastąp ją pozytywnym zamiennikiem !

Obliczono, że przeciętna osoba ma w ciągu dnia od 12.000 do 70.000 myśli. Jest to wystarczający dowód na to, że Twoim celem nie jest kontrolowanie wszystkich myśli gdyż jest to i tak niemożliwe. Naucz się tylko jak przejąć świadomą kontrolę nad twoimi zwyczajowymi, notorycznymi myślami, gdyż to one określają Twój ogólny mentalny stan umysłu. Jeśli tak zrobisz zauważysz, że reszta Twoich przypadkowych myśli także zacznie podążać za głównym pozytywnym stanem, a one same staną się bardziej celowe. A wtedy osiągniesz to co nazwiesz TWOIM WELLNESS.

Wooden Buddha - postać na posążkuSłowa Buddy doskonale oddają istotę potęgi myśli:
“Wszystko, czym jesteśmy jest rezultatem naszych myśli.
Umysł jest wszystkim. O czym myślimy tym się stajemy”.

Wiele uwagi psychologicznym przyczynom cierpienia i choroby poświęca Tradycyjna Medycyna Chińska. Ponieważ nie jesteś w stanie rozpoznać Twojego własnego potencjału, który był określany przez starożytnych Chińczyków mianem TAO, dlatego znajdujesz się w stanie ignorancji, w stanie dwoistości i ten stan dwoistości prowadzi do różnego rodzaju złych nawyków. Szukasz poczucia bezpieczeństwa poprzez identyfikowanie się z różnymi otaczającymi nas rzeczami, a więc Twój umysł poszukuje swojej własnej projekcji w swoich własnych wyobrażeniach. A to niestety jest początek cierpienia i choroby.  To jest podstawa, z której wynikają emocje i choroby. Tak więc pierwszą zasadą TAO w Twojej drodze do wellness jest rozpoznanie Twojego własnego potencjału.
Jeżeli ta tematyka Cię interesuje możesz zapisać się na cykl darmowych wykładów w wyskakującym okienku na naszej stronie:
„W cztery oczy z mądrością wschodu” – gdzie między innymi dowiesz się,  jak używając siły elementu Wody i ustalając oraz ukierunkowując ją za pomocą elementu Ziemi, możesz osiągnąć jasność umysłu. To jest to, co w taoizmie określane jest jako SAN BAO czyli Trzy Skarby.  Chińczycy mówią: JING, QI, SHEN  –  to jest właśnie SAN BAO czyli Trzy Skarby. Tematyka tych wykładów jest bardzo zróżnicowana i oprócz trudnych do zrozumienia dla europejczyków zagadnień psychologicznych, obejmuje dużo zagadnień podstawowych – które bez wątpienia ułatwią Ci odnalezienie drogi do Twojego wellness.

szczęśliwi rodzice z dziećmiSPOŁECZNY  Wellness z TIENS, związany jest z jakością Twoich kontaktów z otoczeniem, z przyjaciółmi, sąsiadami, znajomymi w pracy. Ostatnie lata wraz z rozwojem technologii i internetu przyniosły przeniesienie kontaktów do sieci. Ma to swoje dobre i złe strony, niemniej jednak chcąc dbać o ten obszar wellness, musisz dbać o Twoje relacje z innymi nie tylko te interaktywne. Z czasem zyskujesz świadomość bycia ważnym i potrzebnym w swoim otoczeniu, zyskujesz świadomość Twojego wpływu na środowisko i otoczenie. Społeczny wellness z TIENS to czynienie świata lepszym, począwszy od Ciebie i Twojego otoczenia, to zachęcanie innych do zdrowego stylu życia, troski o środowisko, inicjowanie lepszej komunikacji z otoczeniem.

Prezydent TIENS GROUP – Pan Li Jinyuan stwierdził:

“Wierzę że będziecie Państwo mieli możliwość w pełni zaprezentować swoje talenty, a zarazem realizować wartości, które cenicie w życiu. Dzielmy ręka w rękę radość, zdrowie i piękno poprzez sumienną pracę, mądrość, miłość i poświęcenie”.


dla wzmocnienia duchowego wellness praktykuj jogę
DUCHOWY  Wellness z TIENS to umiejętność budowania właściwego systemu wartości, stawiania sobie celów życiowych. Często wiara w siły wyższe (jakkolwiek je nazywamy) pomaga nam żyć bardziej wartościowo i mieć poczucie spełnienia. Jednakże duchowy wellness nie ma na celu prawienia morałów religijnych, czy nawoływania do modlitwy. Duchowy aspekt wellness musisz rozumieć jako  poszukiwanie znaczenia i celu życia.

Na wszystkie te aspekty wellness wpływa oczywiście także otaczające nas środowisko.

Jak się domyślasz Twoje postrzeganie przedstawionych aspektów jest kluczowe dla Twojego wellness, eksperci twierdzą że jest ono nawet ważniejsze od Twoich rzeczywistych możliwości. Przykładowo – pozytywne nastawienie do pracy sprawia, że daje Ci ona więcej satysfakcji (nawet jeżeli nie jest bardzo znacząca dla społeczeństwa), niż osobie – której praca ma ogromne znaczenie i szeroką odpowiedzialność, ale nie przykłada ona do swojej pracy większego znaczenia.

TYLKO ludzie wewnętrznie spełnieni, sprawni, zadowoleni z życia – są szczęśliwi. I choć obszar materialny życia, ma ogromne znaczenie, to jednak kluczowe jest Twoje podejście do danej sytuacji, Twój sposób postrzegania.

W Twojej drodze do wellness musisz pamiętać o cechach indywidualnych jakie posiadasz. Każdy z nas ma zarówno zalety jak i wady, mocne i słabe strony, siłę i ograniczenia. Bywa że cierpimy na nieuleczalną chorobę, która ogranicza w jakiś sposób nasze działanie. To nie znaczy jednak, że nie możemy iść drogą wellness. Porównywanie siebie do innych ludzi może doprowadzić do obniżenia stanu Twojego samopoczucia lub do narzucenia sobie wygórowanych oczekiwań prowadzących do frustracji związanej z niespełnionymi wymaganiami. Czy jest to Tobie potrzebne? Czy nie lepiej koncentrować się na własnych silnych stronach, rozwijać własne talenty?

dziewczyny Tiens prezentują suplementy dietyPamiętaj, że styl życia jaki wybierasz każdego dnia jest niezwykle istotny w tej drodze. Optymalna dieta, kondycja fizyczna i psychiczna, najbliższe otoczenie, dbanie o każdy aspekt wellness – powinno stać się Twoim celem. Żadna najlepsza tabletka, ani żaden nawet najlepszy zabieg w salonie piękności nie sprawi, że będziesz żyć wellness. To właśnie Twoje codzienne mądre wybory, zdrowy styl życia i pozytywne postrzeganie są kluczowymi elementami wellness. Tak więc wellness nie jest dla wybranych i nie musi kojarzyć się z luksusem. Traktuj wellness jako odnajdywanie harmonii między ciałem, duchem i umysłem, a takie podejście jest przecież dostępne dla każdego człowieka.

Jesteś w tej szczęśliwej sytuacji, że w Twojej drodze do wellness możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanej dla Ciebie – sprawdzonej przez lata – oferty Grupy TIENS. Wybierz ścieżkę optymalnego rozwoju, zdrowego życia, a także wykorzystania wiedzy dotyczącej diety, jej suplementacji oraz zapewnienia dobrego samopoczucia w celu minimalizacji efektów Twojego starzenia. Oferta TIENS doprowadzi Cię do: RÓWNOWAGI ZDROWIA

Wstąp z nami na drogę wytyczoną przez 5000 lat chińskiej tradycji.
Serdecznie zapraszamy !

Uwaga, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady zapoznajemy Cię z zapisami:
1. Pamiętaj, że bardzo ważny jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
2. Istnieje wiele czynników ryzyka choroby, a zmiana jednego z tych czynników ryzyka może
wywierać korzystny wpływ, lub nie wywierać go.

============================================

W opracowaniu wykorzystano obszerne  fragmenty artykułu zamieszczonego na portalu:  „Apetyt na Życie”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *