Wellness w domu – Twoje fizjoterapie

Badania naukowe wykazują, że o długości życia człowieka decydują w głównej mierze: geny, styl życia, dieta i środowisko. Czynniki genetyczne jedynie w 20% odpowiadają za długość Twojego życia, natomiast ta reszta, czyli ok. 80% zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!
Społeczeństwo industrialne trawione jest chorobami cywilizacyjnymi wywołanymi głównie silnie przetworzoną, nasyconą chemią żywnością, zatruciem środowiska oraz brakiem ruchu. Nic więc dziwnego, że poszukiwania remedium na efekty starzenia nabrały niespotykanego dotąd tempa.
Na tych aspektach bazuje branża wellness. Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób, w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną znacząco poprawiają nasze funkcjonowanie.
zawsze zdrowiej we dwojeDo czynników wpływających na skrócenie życia należą:

– nadwaga, spożywanie dużych ilości alkoholu, palenie papierosów, nie wysypianie się oraz samotność. Natomiast korzystnie wpływa na długość życia:
–  nasze nastawienie do świata, osobowość i temperament.
Ludzie o pozytywnym nastawieniu,
otwarci na innych, towarzyscy, aktywni umysłowo, fizycznie oraz seksualnie – dłużej cieszą się pełnią zdrowia !
Ponieważ produkty anti-aging nie należą do tanich, a często ich działanie jest kontrowersyjne, nie wszyscy stosują je regularnie.
Dlatego chcemy pokazać Ci Czytelniku, jak bez problemu i przy małym nakładzie pracy, oraz środków finansowych możesz zachować zdrowie 40-latka na kolejne 30 lat i dłużej …

wysportowany mężczyznaJAK tego dokonać ?

Badania naukowe na grupie 10 tyś. mężczyzn, którym robiono testy siłowe wykazały, że współczynnik umieralności wśród tych, którzy mieli lepszą formę fizyczną był trzykrotnie mniejszy niż u tych w gorszej formie. W grupie, która przed pierwszym testem prowadziła siedzący tryb życia, ale zaczęła się systematycznie ruszać i ćwiczyć (mężczyźni diametralnie zmienili styl życia, zanim podeszli do kolejnego testu), wskaźnik umieralności był dwa razy niższy niż wśród tych, którzy w ogóle nie ćwiczyli.
Zmniejszenie ryzyka śmierci o połowę jest więc osiągalne – z takim argumentem trudno się spierać, a może być jeszcze lepiej bo takie “zyski” się kumulują !
Twoje wejście na właściwą drogę do Fizycznego Wellness (zdrowego stylu życia w aspekcie fizycznym), czyli osiągnięcia dobrego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego, pozwoli Ci osiągnąć zdolność do skutecznego działania, umożliwiającego Tobie wypełnianie codziennych obowiązków oraz efektywnego spędzania wolnego czasu.
Na wellness fizyczny składają się:  dobra kondycja fizyczna  oraz właściwe cechy motoryczne.
Aby taki stan osiągnąć,
fizyczny wellness zachęca nas do spędzania większej ilości czasu na budowaniu wytrzymałości, elastyczności i siły fizycznej. Jeżeli zajrzysz  do wnętrza Twojego ciała zobaczysz 660 mięśni, które dla szczupłej osoby stanowią ok. 50% jej masy. Ta masa mięśniowa stanowi ogromną rezerwę potencjalnych zasobów młodości – do których musimy sami dotrzeć poprzez klasyczne, lecz regularne ćwiczenia fizyczne wywołujące procesy naprawy, odnowy i wzrostu wewnątrzkomórkowego.
dziewczyna wykonująca ćwiczenia aerobowePamiętaj: takie ćwiczenia to „pigułka odnowy” dla Twojego życia. Dowolny trening aerobowy sprawi, że ta odnowa narasta w postępie logarytmicznym w stosunku do czasu trwania i intensywności ćwiczeń. Natomiast gdy prowadzisz siedzący tryb życia, zajęcie dla bezczynnych mięśni przejmuje proces powolnego rozpadu.
Twój Mózg także bierze udział w tych procesach. Chroniczny stres emocjonalny, nuda, apatia, zmartwienia – to czynniki Twojego rozkładu. Można je wyeliminować ćwicząc i znajdując w życiu nowe pasje, a najlepiej robiąc to jednocześnie.
dwójka w trakcie nordic walkingĆwiczenia aerobowe czyli inaczej tlenowe, otrzymały swoją nazwę od sposobu w jaki organizm pozyskuje energię podczas ich wykonywania. Podczas ćwiczeń tlenowych, krew jest w stanie dostarczyć wystarczająco dużo tlenu do mięśni, aby wystarczyło go do produkcji energii. Dzięki temu, że mięśnie otrzymują odpowiednie ilości tlenu, mogą pozyskiwać energię ze spalania związków takich jak tłuszcze czy białka. Dlatego ten typ ćwiczeń rekomenduje się często osobom chcącym zrzucić zbędne kilogramy.
Z reguły treningi aerobowe są tak skonstruowane, aby nie przemęczały jednej konkretnej grupy mięśni, lecz raczej angażowały duże grupy mięśni w naszym ciele: mięśnie nóg, mięśnie pleców czy ramion. Wykonywane równomiernie i jednostajnie, ćwiczenia te nie przemęczają mięśni, ale z drugiej strony są wystarczająco intensywne, żeby pobudzić nasze krążenie i zmobilizować mięśnie do przyspieszonego metabolizmu.
Jednym z doskonałych sportów aerobowych – który możemy polecić dla fizycznego wellness wszystkich i na wszystkie pory roku, jest Nordic Walking –  dzięki niemu będziesz:  FOREVER YOUNG !

W chińskiej kulturze długowieczności także najważniejszą zasadą jest zapobieganie utracie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Chińskie zapiski świadczą, że można to osiągnąć dążąc do równowagi pomiędzy bezruchem, a ruchem.

Istnieją tradycyjne metody ćwiczeń które narodziły się w Chinach,  takie jak Tai Chi, Chi-gong, BA Duan Jin oraz Ruchy Pięciu Ptaków i inne.
Tai Chi - medytacjaNa przykład popularne w Europie Tai Chi, niezależnie od
tego czy jest traktowane jako sztuka walki, medytacja w ruchu, rodzaj gimnastyki lub sposób na spędzanie wolnego czasu – daje każdemu adeptowi (który się nim zajmuje pod kierunkiem dobrego nauczyciela) narzędzia i techniki do pracy nad własnym ciałem i umysłem. Ćwiczenia Tai Chi pozwalają osiągnąć, dzięki regularnemu treningowi, coraz wyższy stopień zjednoczenia ciała i umysłu oraz wydobywać potencjał, który drzemie w każdym człowieku. Poprzez spokojne ćwiczenia rozpoczyna się powolny proces poznawania własnego ciała oraz harmonii świata, w którym żyjemy. Proces ten zaczyna się od zrobienia pierwszego kroku i w zależności od tego czy jest w nas wola i konsekwencja w dążeniu do doskonałości, może trwać do końca naszego życia, ponieważ trening może, a nawet powinien, przekształcić się w Styl Życia.
tai chi - chenĆwiczenia Tai Chi prowadzą nas najpierw przez bardzo ogólne poznanie swojego ciała i wówczas zaczynamy dostrzegać, że jego części nie są ze sobą skoordynowane, a na pozór prosty ruch, który mamy wykonać, staje się nagle bardzo trudny do zrobienia. Uczymy się równowagi naszego ciała fizycznego najpierw w ćwiczeniach statycznych, a następnie w ruchu i z czasem zaczynamy zauważać coraz więcej elementów. Przyglądając się własnemu ciału podczas ćwiczeń przenosimy stopniowo naszą uwagę z zewnątrz do wewnątrz przez co nasz umysł staje się spokojniejszy i bardziej zharmonizowany z naszym ciałem. Nasze ciało nabiera płynności w ruchu dzięki usuwaniu napięć, które w nim tkwią. Z czasem możemy się nauczyć przenosić coraz większe zjednoczenie umysłu i ciała na każdy aspekt naszego życia. To, z kolei, pozwoli nam pokonać wszechobecny w dzisiejszych czasach stres, utrzymać ciało w dobrym zdrowiu i jednocześnie nauczyć się rozumieć własne potrzeby. Nasz umysł stanie się spokojny, a nasze życie, poprzez lepsze zrozumie roli człowieka wpisanego pomiędzy niebo i ziemię, nabierze większego sensu i przyniesie nam większą radość.

Zgodnie z tradycją medycyny chińskiej, organizm ludzki funkcjonuje prawidłowo dzięki swobodnemu przepływowi energii życiowej Chi przez kanały, nazywane również ścieżkami energetycznymi lub meridianami.
Jeżeli dojdzie do zastoju energii w meridianach, to krążenie energii
zostanie zaburzone i rozpoczyna się proces chorobowy. Celem chińskiej kultury długowieczności jest wspieranie tego mechanizmu, poprzez regulację naturalnego przepływu energii Chi   >>> TUTAJ dowiesz się więcej.
Według tradycji chińskiej z energią Chi rodzimy się i w momencie jej wyczerpania – umieramy.

Silhouette-man kungfu action icon - tai chiDzięki istnieniu w ludzkim ciele energii Chi możliwe są połączenia między poszczególnymi organami – które z kolei działają na zasadzie równowagi Yin – Yang – żywiołów, które reprezentują wzajemne oddziaływanie dwóch – z pozoru przeciwstawnych sobie sił. Siły te w odniesieniu do naszego organizmu dopełniają się przeciwieństwami, lecz jeżeli równowaga między nimi jest zakłócona – nasze Ciało i Dusza choruje.
Przez całe nasze życie możemy uzupełniać zapas energii Chi, oraz poprawiać jej jakość – poprzez:
=> właściwe odżywianie
=> odpowiedni, zdrowy styl życia
=> specjalne zestawy ćwiczeń
=> holistyczne terapie pracy nad ciałem (TPC) – których głównym zadaniem jest  udrażnianie kanałów  przepływu energii Chi.
W ramach terapii TPC wykonuje się stymulowanie organizmu poprzez skórę – która zawiera ogromną siatkę nerwów i receptorów. Odpowiadają one za odbieranie bodźców: dotyku, ciepła i bólu. Dany bodziec odbierany z powierzchni ciała jest błyskawicznie przesyłany do ośrodkowego układu nerwowego i kory mózgowej. Dochodzi do wydzielania endogennych substancji peptydowych, takich jak: endorfiny i enkefaliny – które mają na celu łagodzenie bólu, lub całkowitą jego eliminację.
przepływ energii Qi w organizmie człowiekaDzięki współdziałaniu układu nerwowego z układem hormonalnym, możliwe jest wywieranie bodźców na:

 • pracę serca
 • na napięcie naczyń krwionośnych
 • stan drzewa oskrzelowego
 • napięcie ścian i zwieraczy przewodu pokarmowego
 • aktywność zewnątrz-wydzielniczą układu pokarmowego
 • funkcję wydzielniczą i wydalniczą nerek
 • trofikę skóry, mięśni i kości
 • procesy odpornościowe

Powstające w naszym organizmie blokady energetyczne energii Chi mogą mieć różne przyczyny:
=> stres, nieprawidłowe odżywianie, niesprzyjający zdrowiu styl życia oraz nieharmonijne związki partnerskie – to tylko niektóre z nich.  Przyczyna zaburzeń może być głęboko ukryta w nieświadomych warstwach ludzkiego umysłu i zbyt bolesna, by mógł on sobie samodzielnie z nią poradzić.

W takich przypadkach medycyna chińska oferuje bardzo skuteczne terapie TPC – będące manualnymi metodami leczenia:
1. Akupunturę na temat której, więcej dowiesz się na naszej stronie: >>> TUTAJ

2. Akupresurę – opierającą się na tych samych założeniach co akupunktura, lecz narzędziem terapeutycznym nie są igły lecz dotyk. Zabieg polega na uciskaniu punktów energetycznych ulokowanych w obrębie skóry i tkanki podskórnej.

3. Techniki masażu zwane także Tuiną stanowiące po akupunkturze drugi filar chińskiej kultury długowieczności – w których:
masaż połączony z akupresurą=> masaż stymuluje zakończenia nerwów, wspomaga krążenie krwi i limfy, koordynuje działanie różnych narządów, a zatem przyspiesza metabolizm
=>  masaż reguluje przepływ Qi co prowadzi do poprawy stanu organizmu
=> masaż wzmacnia odporność organizmu, ponieważ dzięki pozytywnemu wpływowi na przepływ Chi i krążenie krwi, wprowadza równowagę Yin i Yang do narządów wewnętrznych. Mięśnie stają się rozluźnione, stawy elastyczne, cały organizm odświeżony i pełen energii, a poziom odporności wzrasta.
Różnorodność stylów masaży jest ogromna, poczynając od klasycznego masażu rozluźniającego, aż po skomplikowane masaże Shiatsu i Ayurveda – z rozgrzewającymi, gorącymi olejkami z różnych roślin.
Pas do masażu - odchudzający firmy TIENS
Masaż to sztuka, ponieważ skuteczność zabiegów zależy w głównej mierze od umiejętności wykorzystania przez masażystę – terapeutę posiadanej wiedzy i doświadczenia.

Jeżeli nie opanowałeś tej trudnej sztuki drogi Czytelniku, to możesz wykorzystać urządzenie wellness – skonstruowane przez inżynierów firmy TIENS – zobacz    >>>  PAS DO MASAŻU

 

=> masaż bańkami chińskimi
szklana bańka chińska - ogniowa

Bańki chińskie są znane i używane w Chinach od ponad 3000 lat.  Stanowią nieodłączną część lecznictwa Dalekiego Wschodu. Przez wiele stuleci używano szklane bańki ogniowe. Współczesne technologie zmieniły ich postać i pozwoliły na większą wygodę w stosowaniu.

Za pomocą baniek chińskich można wyleczyć wiele chorób:
=> usunąć zaburzenia czynności narządów wewnętrznych
=> uśmierzyć ból
=> dolegliwości układu oddechowego
=> łuszczycę skóry
=> problemy z prostatą
=> dolegliwości o podłożu wirusowym  –  przeważnie niewrażliwe na antybiotyki
=> ostre i przewlekłe infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych oraz astmy oskrzelowej
(stawia się je w miejscach  – punktach akupunkturowych, oraz w tak zwanych punktach Ashi),
=> wykonuje się także masaże bańką –  tzw. masaż próżniowy, odchudzający

=> bańki stosuje się także jako pierwszą pomoc w przypadkach ukąszenia przez owady

Podczas wykonywania zabiegu, intensywnie masuje się tkankę podskórną pleców, ud, pośladków oraz brzucha. Jest to bardzo „mocny” masaż, a jego efekty są widoczne już po kilku zabiegach. Przyśpiesza on krążenie krwi i przemianę materii skutecznie przyczyniając się do redukcji tkanki tłuszczowej.

Masaż bańką chińską doskonale relaksuje i uspokaja,  dlatego zaleca się go:

 • osobom przemęczonym
 • prowadzącym siedzący tryb życia
 • po intensywnych i wyczerpujących ćwiczeniach
 • podczas kuracji odchudzającej

Po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i możemy odczuwać przyjemne ciepło, nie jest to jednak przyczyna do zmartwień, wręcz przeciwnie – to zdrowy odruch wskazujący na to, że nasza skóra jest rozluźniona i lepiej ukrwiona. To silne przekrwienie daje rewelacyjne efekty regeneracyjne, poprawia elastyczność, ujędrnia i wygładza skórę.

Uwaga! Nie wolno stawiać baniek w okolicy serca, dużych naczyń krwionośnych, oczu, uszu, nosa, brodawek piersiowych, żołądka, żylaków, na skórę uszkodzoną lub zmienioną chorobowo, na znamionach barwnikowych oraz u kobiet ciężarnych na brzuch, podbrzusze i w okolicy lędźwiowej. Nie powinno się także stawiać baniek w miejscach, w których skóra bezpośrednio powleka kości: kręgosłup, mostek, obojczyki czy końce łopatek.

WSPÓŁCZESNY „MASAŻ PRÓŻNIOWY”  bańkami chińskimi TIENS:
Bańki próżniowe firmy TIENS - dla kobietDo takiego masażu stosujemy bańki chińskie próżniowe (zimne) firmy TIENSw których podciśnienie tworzy się za pomocą pompki, gdy bańka jest już ulokowana na ciele pacjenta (stąd nazwa masażu), można także stosować bańki chińskie z gumy – sprawdzają się jako element uzupełniający masażu, dzięki elastyczności materiału z którego
się je wykonuje mogą być przystawiane np. na stawach.

Zabieg masażu bańkami chińskimi stosuje się zarówno do leczenia miejscowego jak i ogólnego.
W przeciwieństwie do zwykłego masażu rękami, stymuluje on znacznie intensywniej i głębiej nasze tkanki – pobudzając krążenie, usprawniając przepływ limfy, relaksując mięśnie i korzystnie oddziałując na narządy wewnętrzne.   Zwykle zaleca się stosowanie masażu próżniowego przy:
zestaw baniek chińskich TIENS z tworzywa– nerwobólach
– migrenowych bólach głowy
– obolałym karku, bólach kręgosłupa i okolic
– chorobach mięśni
– bólach stawów (często przy reumatyzmie, po wielu urazach lub  np. zwyrodnieniach)
– niedokrwistości (drętwiejące kończyny, palce itp.)
– astmie oskrzelowej, zapaleniach oskrzeli,
– potrzebie rozluźnienia, odprężenia
– podczas stresujących okresów życia

Masaż próżniowy może nie tylko leczyć, ale również pomagać w zdiagnozowaniu choroby, ponieważ masując ciało możemy odczuwać miejscowy ból  – gdzie może kryć się ognisko chorobowe, a ciało daje nam sygnał, który warto sprawdzić.

Jak masować ?   >>>  Poznaj  porady dr E. Dovchin – znanej w Polsce lekarki medycyny Tybetańsko – Mongolskiej, która w swych gabinetach  prowadzi Terapie Pracy nad Ciałem:

Masaż bańkami chińskimi wykonuje się co 2, 3 dni, nie należy wykonywać go codziennie. Zaleca się do 10 zabiegów w jednym ciągu, potem trzeba zrobić  kilka dni przerwy i ponownie rozpocząć terapię.
dziewczyna przygotowuje się do masażu bańkami chińskimi

Aby masaż bańkami był bardziej efektywny:
– bierzemy prysznic lub kąpiemy się w letniej wodzie, nie w gorącej,
– w trakcie kąpieli robimy peeling antycellulitowy ( zwróćmy uwagę, aby kosmetyk miał grube drobinki, zaaplikujmy go   na ciało i wymasujmy skórę szorstką rękawiczką lub gąbką,
– osuszamy ciało ręcznikiem, smarujemy oliwką lub tłustą maścią, by zmiękczyć i nawilżyć skórę, po suchej skórze bańka by się nie przesuwała i nie spełniała swojej roli,
– następnie stawiamy bańkę na skórze, chwytamy ją w dwa palce i zasysając troszkę ciała staramy się ją ostrożnie i subtelnie przesuwać po powierzchni skóry
– wypróbuj ruchów prostych i okrężnych, jednak zawsze masuj w kierunku serca,
– po zakończeniu zabiegu bierzemy spirytus salicylowy i papierowy ręcznik, po czym zmywamy tłustą oliwkę,

jędrna skóra dziewczyny po masażu bańką chińską

Działanie takiego zabiegu:
=> przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i złogów tłuszczyku podskórnego
=> szybko zwalcza cellulit (już po 5 zabiegach widać znaczną różnicę w wyglądzie skóry)
=> ujędrnia skórę, wygładza i redukuje nieestetyczną pomarańczową skórkę
=> modeluje sylwetkę, regularne zabiegi sprawią, że Twoje ciało wypięknieje, stanie się szczuplejsze
=> zmniejsza obrzęki
=> relaksuje, uspokaja i odpręża mięśnie.

Przeciwwskazania do zabiegu:
– zaburzenia krzepliwości krwi, np. u cukrzyków lub hemofilia
– skłonności do wylewów podskórnych czy obrzęków
– podwyższona temperatura ciała, gorączka ((powyżej 38,5°C)
– przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (uczulenia, egzemy)
– wysiękowe zapalenie stawów, żylaki
– ciąża wyklucza stosowanie masażu, ewentualnie masuj inne części ciała niż brzuch

Bardzo delikatnemu masażowi mogą być poddane:
– osoby z czynnymi objawami nowotworów, gruźlicą
– kobiety podczas miesiączki powinny unikać tego rodzaju zabiegów
– osoby ze skokami ciśnienia skurczowego o amplitudzie > 200 mmHg
– osoby w stanie po spożyciu alkoholu

zalety masażu bańką chińskąW kosmetologii bańki chińskie doskonale sprawdzają się w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny.
Masaż próżniowy bańką chińską jest bardzo skutecznym i przyjemnym sposobem zwalczania cellulitu, pomarańczowej skórki i zbędnej tkanki tłuszczowej .   Zabieg wykonuje się przeważnie przez około 30 minut.
Możesz poddać się takim zabiegom w Specjalistycznym Gabinecie Zabiegowym, lecz przy dzisiejszym tempie życia
  i braku czasu, możesz także zrobić to samodzielnie, w zaciszu domowym.

Wystarczy, że zaopatrzysz się w bezpieczny Zestaw Baniek Chińskich firmy TIENS

 

4. Do skutecznych terapii TPC należy także Refleksologia (masaż m.in. stóp)

na temat której   więcej dowiesz się na naszej stronie: >>> TUTAJ
wędrówka przez życie
Przez życie wędrujemy na własnych stopach. Ciężkie doświadczenia, które napotykamy na swojej drodze, odciskają piętno w naszych ciałach, zmuszają nas do wykraczania poza dotychczasowe schematy działania.
Ślady owych przeżyć rejestrują stopy.
Analiza stopy opiera się na założeniu, że ta część ciała w lustrzany sposób odwzorowuje stan zdrowotny wszystkich organów wewnętrznych – doskonale ukazuje sposób, w jaki człowiek „idzie” przez życie.
„Pokaż mi swoje stopy a powiem jak możesz żyć zdrowiej”
Ciało ludzkie przesyła do stóp informacje o chorobie znacznie wcześniej, niekiedy nawet 2 lub 3 lata zanim choroba uwidoczni się tzn.  kiedy zaczniemy odczuwać ból.
Masaż może okazać się ciekawym przeżyciem, sposobem na radzenie sobie ze stresem, ulgą przy wielu dolegliwościach lub odprężeniem po ciężkim dniu.
Mięśnie rozluźniają się, krew krąży swobodniej, dostarczając składniki odżywcze do każdej komórki w ciele.
reczny masaż stopyW trakcie przeprowadzanego masażu zaburzenia odezwą się bólem w stopach.
Sztywność w stopach odzwierciedla sztywne ciało. Trudno jest ten proces uogólniać, bo przecież każdy z nas, mimo licznych podobieństw, jest inny,  dlatego też stopy opowiedzą osobistą historię każdego:
=> u jednych życiowe problemy odbiją się w nabrzmiałych, twardych i sztywnych palcach stóp – to refleksy głowy
=> u innych będzie to olbrzymie napięcie w śródstopiu, stwardniałe pręgi ścięgien wiążących stopę,
=> narośla wielkości ziarna fasoli, albo stwardnienia na brzegach śródstopia – to refleksy kręgosłupa lub jamy brzusznej
=> stwardniała i sztywna, a nawet opuchnięta zewnętrzna strona stopy – to refleksy miednicy, bioder, kolan itd.

Refleksologia jest jednocześnie sztuką i nauką. To subtelna sztuka, fascynująca nauka i niezwykle skuteczna forma terapii i relaksacji – jedna z podstawowych metod medycyny alternatywnej i komplementarnej. To nauka, ponieważ u jej podstaw leżą badania naukowe; to sztuka, ponieważ skuteczność jej zabiegów zależy w głównej mierze od umiejętności wykorzystania przez terapeutę posiadanej wiedzy i doświadczenia.

Jeżeli nie opanowałeś tej sztuki drogi Czytelniku, to możesz wykorzystać urządzenia wellness skonstruowane przez inżynierów firmy TIENS:
Dywanik Masujący TIENS
=> Mata do masażu stópprzy użyciu maty Tiens, Twój ciężar ciała wytwarza nacisk, przy którym nie jest potrzebny żaden wysiłek. Przy stąpaniu po Macie stymulują się  nie tylko strefy refleksyjne Twoich stóp, ale zapewniasz stopom również potrzebne fizyczne obciążenie.
Dzięki macie Tiens możesz osiągnąć maksymalny nacisk, który wynosi od 15 do 30 kg. Masażyście nie uda się uzyskać takiego nacisku bez ogromnego wysiłku.

=>  Stymulator energii Chi – w pracy aparatu wykorzystano metodę spirali wysokich częstotliwości, co usprawnia krążenie krwi, limfy,  poprawia przemianę materii oraz wzmacnia odporność, czyli pozwala na spełnienie wszystkich warunków, stanowiących podstawę Twojego zdrowia. Jeżeli będziesz stosować Stymulator w pozycji stojącej  to uzyskasz efektywny masaż, o korzystnym działaniu w chorobach układu kostno-stawowego.
Stymulator Cyrkulacji Energii i KrążeniaKilkuminutowy seans może zmniejszyć, bądź zlikwidować Twoje dolegliwości bólowe nawet na kilka dni. Stymulator usprawni mikro -krążenie krwi również w mózgu, co przynosi pozytywne efekty przy różnorodnych schorzeniach.

Opisane powyżej terapie “TPC” cieszą się akceptacją współczesnego człowieka.

Jak widzisz firma TIENS przygotowała dla Ciebie całą grupę urządzeń wellness – z których pozostałe możesz obejrzeć >>> TUTAJ

Możesz z nich korzystać w każdej wolnej chwili: w domu, w pracy, a z niektórych nawet w samochodzie.

Uwaga, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady zapoznajemy Cię z zapisami:

1. Pamiętaj, że bardzo ważny jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
2. Istnieje wiele czynników ryzyka choroby, a zmiana jednego z tych czynników ryzyka może
wywierać korzystny wpływ, lub nie wywierać go”.

Poniżej przedstawiamy film na ten temat oferowanych urządzeń wellness firmy TIENS.
Natomiast więcej na temat innych aspektów Wellness z TIENS  dowiesz się na naszej stronie >>> TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *