Problemy z seksualnością mężczyzn

Problemy z seksualnością mężczyzn, są we współczesnych czasach bardzo powszechne, lecz większość z nich można łatwo wyleczyć – szczególnie w młodym wieku.
U mężczyzn w cyklu reakcji na bodźce seksualne, możemy wyróżnić cztery fazy:

 • podniecenie
 • plateau
 • orgazm
 • odprężenie

a wszelkie problemy, które zakłócają normalny przebieg tego cyklu, mogą być definiowane jako problemy z seksualnością mężczyzny. Powodują one, że mężczyzna albo jego partnerka, nie są w stanie czerpać pełnego zadowolenia ze swojego życia seksualnego.

Trzy główne rodzaje problemów z seksualnością mężczyzn, to:

 • niskie libido (czyli słaby pociąg seksualny)
 • zaburzenia erekcji lub impotencja (trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji)
 • zaburzenia wytrysku (przedwczesny wytrysk, opóźniony wytrysk lub w ogóle brak wytrysku).

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, także przekwitają. Ten okres spadku formy jest nazywany andropauzą. Poziom testosteronu zaczyna spadać już po trzydziestce. Początkowo o ok. 1 procent rocznie, potem coraz więcej. Największy kryzys przychodzi w wieku 45–60 lat. 
Wówczas wyraźniej daje o sobie znać spadek libido, obniżenie sprawności seksualnej, intelektualnej, skłonność do zachowań depresyjnych, zaczynają się także pierwsze poważniejsze kłopoty zdrowotne.

Zaburzenia erekcji, które zwykło się nazywać impotencją, są jednym z najczęstszych problemów zgłaszanych przez mężczyzn. Polega on na niezdolności do osiągnięcia, lub utrzymania erekcji – wystarczającej do pełnego stosunku płciowego, lub innej wybranej aktywności seksualnej. Szacuje się, że jeden na dziesięciu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu, ale tylko nieliczni podejmują leczenie.

Zaburzenia erekcji występują najczęściej u mężczyzn powyżej 40 roku życia. To dlatego, że starsi mężczyźni są bardziej narażeni na warunki, które mogą utrudniać fizjologię reakcji seksualnych, ale ta prawidłowość nie oznacza bynajmniej, że pojawienie się problemów seksualnych u mężczyzny zależy wyłącznie od jego wieku.

Przyczyny kłopotów ze wzwodem mogą mieć podłoże zarówno fizyczne jak i psychiczne:

Przyczyny fizyczne mogą obejmować zaburzenia fizjologiczne lub medyczne (zdrowotne), schorzenia wywołane skutkami ubocznymi stosowania niektórych leków, palenie, alkohol oraz narkotyki.

erotyczna kąpielNa pewno nie bez znaczenia jest zmniejszenie produkcji testosteronu w organizmie. Wpływa ono negatywnie na jakość współżycia, ciśnienie wytrysku i objętość nasienia. Obniża też poziom popędu seksualnego – mężczyzna nie ma już takiej ochoty na seks, jak kilka lat wcześniej. Dłużej i trudniej się podnieca. Często negatywny wpływ na potencję mają choroby krążenia, cukrzyca, niewydolność nerek i wątroby, schorzenia prostaty, pęcherza moczowego, jelita grubego i inne. Erekcję mogą zaburzać także leki, np. nasercowe, przeciwdepresyjne, nasenne, medykamenty na dolegliwości żołądkowe. Warto wiedzieć, że kłopoty ze wzwodem mogą towarzyszyć każdej chorobie, nawet zwykłemu przeziębieniu, które powoduje zmęczenie i osłabienie.

Przyczyny psychiczne mogą obejmować lęk przed niską oceną umiejętności „łóżkowych” przez partnera, stres, który może być związany z pracą jak i z problemami w domu, depresję, znudzenie seksualne, problemy w związku, obawy i lęki związane z orientacją seksualną oraz skutki wcześniejszych urazów seksualnych.

Choroby prostaty. Prostata, czyli gruczoł krokowy, jest jednym z najważniejszych organów systemu rozrodczego u mężczyzny. Ten narząd wielkości kasztana położony tuż poniżej pęcherza moczowego otacza cewkę moczową. Jego powiększenie prowadzi, więc do wystąpienia wielu nieprzyjemnych objawów związanych ze zwężeniem drogi odpływu moczu i uciskiem na pęcherz moczowy. Należą do nich takie dolegliwości jak: częste wizyty w toalecie (zwłaszcza w nocy), trudności z oddawaniem moczu, ale też z jego powstrzymaniem, uczucie parcia na pęcherz, zaburzenia erekcji. Ponieważ prostata jest gruczołem produkującym wydzielinę, w której poruszają się plemniki, od jej prawidłowego funkcjonowania zależy również płodność mężczyzny. Łagodne powiększenie prostaty jest jednym z najczęstszych schorzeń wieku dojrzałego u mężczyzn na całym świecie. Przyczyną choroby jest prawdopodobnie zwiększone wytwarzanie dihydrotestosteronu (substancji, która jest pochodną testosteronu).

Dzięki postępowi w medycynie pojawia się coraz więcej skutecznych terapii leczących tego rodzaju zaburzenia u mężczyzn. Jednak zanim wybierzesz się do lekarza, wprowadź na początek pewne zmiany do własnego życia i własnych przyzwyczajeń, takie jak rzucenie palenia, zmniejszenie ilości wypijanego alkoholu, zmniejszenie poziomu stresu i niepokoju poprzez relaksację, jogę itp., oraz oczywiście postaraj się zachować formę i szczupłą sylwetkę uprawiając regularne ćwiczenia fizyczne – to wszystko w znaczący sposób pomoże ci pozbyć się swoich problemów.

Medycyna Chińska również poświęca problematyce seksualności sporo uwagi. 

Zdrowie i energia seksualna są ze sobą ściśle powiązane. Dlatego też radość płynącą ze współżycia czerpać będą radość z życia-Sosoby, które nie uskarżają się na żadne dolegliwości. Przykładowo: czas erekcji, czy wrażliwość członka są uzależnione od prawidłowego krążenia. Według wierzeń medycyny chińskiej zaburzenia seksualne nie są uzależnione od procesów starzenia. Radość z seksu mogą bowiem czerpać również osoby po sześćdziesiątym roku życia !

W „Wielkiej Księdze Medycyny Chińskiej” (H. B. Lin.) czytamy:

“By cieszyć się radością i satysfakcją z odbycia stosunku płciowego, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim mężczyźni powinni kontrolować swój wytrysk. Seksu nie należy uprawiać podczas anomalii pogodowych, jak: huragany, upalnych lub bardzo mroźnych dni, czy też w czasie pełni Księżyca, lub zaćmienia Słońca. Ponadto nie wolno współżyć w świątyniach, kuchni i na cmentarzach.
Stosunku nie wolno odbywać, gdy jest się głodnym, zdenerwowanym, chorym, zmęczonym lub pod wpływem alkoholu”.

ostrygiMedycyna Chińska proponuje wiele rozwiązań, które mają pomóc w walce z zaburzeniami seksualnymi.
Dobrym rozwiązaniem może być zadbanie o odpowiednią dietę. Do menu zaleca się włączenie naturalnych afrodyzjaków, jak: ostrygi, małże, krewetki, żółwie, jajka, miód, nerki zwierząt, papryka, nasiona dyni, czosnek, żeń-szeń, koniki morskie. Ponadto dietę można wzbogacić o cebulę, chiński szczypior, produkty sojowe, dziczyznę, wino z winogron, a nawet poczwarki jedwabnika.

Chińczycy są także zwolennikami takich aktywności fizycznych, które nie wymagają użycia przyrządów. Popularnością cieszą się tai-chi, qigong. tai chi - chen
W medycynie chińskiej wyróżnia się przeróżne ćwiczenia, które mają wspomóc witalność seksualną.   Należą do nich:

 • zaciskanie zębów – ćwiczenie należy wykonywać kilka razy dziennie (zęby zaciska się lekko, jakby coś się przeżuwało) – dzięki temu wzmacnia się potencję
 • pocieranie talii – masuj talię oburącz z dołu do góry (należy wykonać trzydzieści sześć powtórzeń – przy zachowaniu wyprostowanego tułowia) – ćwiczenie to wzmacnia energię seksualną
 • masaż karku – należy to robić z dołu do góry (zaleca się wykonać trzydzieści sześć powtórzeń) – dzięki temu wzmacnia się potencję
 • pociąganie za uszy – poprawia wydolność i wzmacnia witalność seksualną.
 • masowanie stóp – pozwala zachować zdrowie i wzmacnia potencję (zaleca się wykonywanie tego ćwiczenia po kąpieli)

Ponadto w czerpaniu radości z seksu może pomóc odpowiedni sen i ubiór.

Jeśli takie ćwiczenia nie pomogą Ci w pełni pozbyć się problemów, możesz sięgnąć po leki, oczywiście nie na własną rękę, lecz po konsultacji z lekarzem.

Koncerny farmaceutyczne oferują przeróżne specyfiki, które mają pomóc w odzyskaniu radości z seksu.
Możesz  najpierw skorzystać z oferty firmy TIENS – t.j. suplementów ziołowych, nie faszerując od razu organizmu produktami przemysłu farmaceutycznego.

Prezentujemy film przeznaczony dla Europejczyków z udziałem prelegentki z Chin  – przed Wami Pani Xiaoxia Liu z firmy TIANSHI – TIENS  – która gościła w Polsce:


Nasza chińska prelegentka – Pani Xiaoxia Liu szczególnie poleca Panom Suplementy firmy TIANSHI – TIENS :
– TIANSHI MACA => zobacz ten Suplement w naszym sklepie
KAPSUŁKI WITALNOŚCI TIENS => zobacz ten Suplement w naszym sklepie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *