TIENS PROFILAKTYKA - WELLNESS I PROFILAKTYKA ZDROWIA

Olej z nasion opuncji figowej – REWOLUCJA W KOSMETYCE ANTI-AGING (przeciwstarzeniowej)
Luksusowy, najdroższy na świecie olej roślinny, produkowany w sposób ekologiczny. W 100% naturalny, z pierwszego tłoczenia, nierafinowany.
Gatunek opuncji pochodzący z Meksyku, uprawiany jest w wielu krajach o ciepłym klimacie – w tym także w Maroku. Aztekowie uważali ją za roślinę świętą.
Owoc opuncji przypomina kolczaste, gruszkowate jagody. W środku znajdują się drobne nasiona, z których wytłacza się olej. Proces otrzymywania oleju z pestek opuncji jest bardzo czasochłonny i mało wydajny, z powodu niskiej zawartości w pestkach składników tłuszczowych (tylko 5%, podczas gdy np. pestki słonecznika zawierają 50% składników tłuszczowych). W celu uzyskania 1 litra oleju z pestek opuncji trzeba zużyć około 470 kg świeżych owoców opuncji.
Właściwości:
Olej z opuncji charakteryzuje się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych (głównie kwasu linolowego- Omega6), niezbędnych w procesie nawilżenia i ochrony skóry przed działaniem czynników zewnętrznych (promieniowania słonecznego, wolnych rodników, nikotyny itp.) Kwas linolowy zawarty w oleju z opuncji (jest go około 60%) wspomaga regenerację bariery lipidowej skóry. Uzupełniając niedobory składników tłuszczowych w skórze wpływa na jej odpowiednie nawodnienie, elastyczność i napięcie.
Olej z opuncji jest również bogaty w fitosterole, które wzmacniają barierę naskórkową, czyli hamują utratę wody ze skóry, działają przeciwzapalnie, łagodząco, przeciwalergicznie, immunostymulująco oraz pobudzają regenerację i gojenie naskórka. Wpływają również na poprawę elastyczności i spójności skóry, wykazując działanie przeciwzmarszczkowe oraz normalizują pracę gruczołów łojowych.
Olej z pestek opuncji, zawiera także witaminę E, dzięki czemu wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, chroniące przed działaniem wolnych rodników, powodujących przedwczesne niszczenie i starzenie komórek skóry. Ilość witaminy E w oleju z opuncji jest wyższa niż w oleju arganowym. Witamina E naturalny, skuteczny antyoksydant, chroni skórę przed stresem, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry powodowanemu niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Działa regenerująco, nawilżająco, przeciwzapalnie oraz sprzyja gojeniu i łagodzeniu rumienia posłonecznego. Stosowana na skórę wspomaga ochronę przeciw promieniowaniu UV. Olej z opuncji figowej wzmacnia także układ odpornościowy skóry i pobudza naturalne procesy regeneracji.